Кількість
|
Вартість
|
||
|
Байонетне з'єднання (також відоме як байонет або штикове з'єднання) функціонує за таким принципом:
- Штекер і гніздо з'єднуються, після чого здійснюється обертання на 90 °.
Цей спосіб з'єднання дозволяє забезпечити надійний контакт пари "штекер-гніздо" без використання спеціального інструменту. Він забезпечує з'єднання по струму між зварювальним джерелом та периферійними пристроями (пальник, клема маси тощо). Типорозмір байонетного з'єднання підбирається залежно від струмового навантаження.
Переваги байонетної сполуки:
- Максимум безпеки при використанні для зварювального обладнання.
- Квадратний профіль струмопровідної частини для міцного контакту та виключення прокручування.
- Оболонка із спеціальної гуми, стійкої до впливу високих температур, олії та бензину.
- Швидкий монтаж і демонтаж.
Панельний роз'єм (гніздо) - це апаратна частина байонетного з'єднання, що використовується для підключення до зварювального джерела клем маси або тримачів електродів, зазвичай встановлюється на передній панелі зварювального апарату.
Технічні характеристики роз'ємів:
- Роз'єм (штекер) 10-25: для кабелів перетином від 10 до 25 мм², струмове навантаження до 200 А, робоча напруга до 110 В.
- Роз'єм (штекер) 25-50: для кабелів перетином від 35 до 50 мм², струмове навантаження до 300 А, робоча напруга до 110 В.
- Роз'єм (штекер) 35-50: для кабелів перетином від 50 до 70 мм², струмове навантаження до 400 А, робоча напруга до 110 В.
- Роз'єм (штекер) 70-95: для кабелів перетином від 70 до 90 мм², струмове навантаження до 500 А, робоча напруга до 110 В.